Proficiency Hazırlık Atlama Sınavı Nedir

Proficiency Hazırlık Atlama Sınavı Nedir | Akademik Dil Kursları

Proficiency Hazırlık Atlama Sınavı Nedir sorusu çoğunlukla 1 yıl kazanmak için hazırlık atlama sınavından geçerli not almayı hedefleyen üniversite öğrencileri tarafından sorulmaktadır. ‘’proficiency’’ kelime anlamı olarak yeterlik veya yeterlilik anlamına gelmektedir. Proficiency sınavı Yeterlilik sınavı olup yabancı dilde eğitim verilen üniversite bölümlerini kazanmış olan öğrencilerin hazırlık sınıfını direkt olarak pas geçebilmek için ilgili yabancı dilde yetkin olduklarını ortaya koyabilecekleri sınavdır.

Proficiency Hazırlık Atlama Sınavı Nedir araştırmasında sınavın ÖSYM tarafından yapılmadığı her üniversitenin kendine has bir hazırlık atlama sınavı olduğu hatta bazı üniversitelerin hazırlık atlama sınavı yerine YDS veya TOEFL IBT sınav skorları talep ettikleri ile karşılaşılacaktır.

 

Hazırlık Muafiyet Sınavı Nedir

 

Proficiency Hazırlık Atlama Sınavı hazırlık muafiyet sınavı olarak da bilinmektedir. Proficiency Hazırlık Atlama Sınavı Nedir sorgulaması hangi üniversite hedeflendi ise o üniversitenin Proficiency Hazırlık Atlama Sınavı Nedir şeklinde yapılmalıdır. Zira her üniversite farklı bir formatta sınav hazırlamaktadır. Örneğin Boğaziçi üniversitesinin hazırlık atlama sınavı beş bölümden oluşmaktadır. Bunlar;

Listening (with note-taking),

While listening,

Essay Writing,

Reading,

Speaking bölümleridir.

Dolayısı ile her üniversite için Proficiency Hazırlık Atlama Sınavı Nedir sorusunun farklı cevapları olacaktır. Bahçeşehir üniversitesinin hazırlık atlama sınavında başarıya ulaşmak için kelime ve konuşma bölümlerinden 30 puan üzerinden en az 25 puan almaktır. Her iki sınav kısmında sorular oldukça açıktır. Ayrıca sınavın deneme yazısı bölümünde öğrencilere verilen kelime listesinde bulunan kelimelerin kullanılması yüksek skoru beraberinde getirecektir. Akademik Dil Kursu Yabancı Dil Okulları Proficiency Hazırlık Atlama Sınavı Nedir sorusuna her bir üniversitenin hazırlık atlama sınavını ayrı ayrı analiz ederek ve her birine has bir kurs programı yaparak sınava en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlayacaktır.

Ekibimiz Sizi Arasın

En son haberlerden, kampanyalardan ve indirimlerden ilk siz haberdar olun.