Üniversite Proficiency Hazırlık Atlama Kursu

Üniversite Proficiency Hazırlık Atlama Kursu | Akademik Dil Kursu

Üniversite Proficiency Hazırlık Atlama Kursu yabancı dilde eğitim veren üniversite bölümlerinden herhangi biri kazanmış üniversite öğrencilerinin, hazırlık sınıfını doğrudan geçebilmek için yapılan hazırlık atlama sınavından gerekli dereceyi elde etmek için katılım sağladıkları yabancı dil kursudur. Ülkemiz üniversitelerinde ağırlıklı olarak İngilizce yabancı dilinde eğitim verilen bölümler ağırlıkta olmakla birlikte Almanca, Rusça, İtalyanca, Fransızca ve İspanyolca eğitim verilen bölümler de mevcuttur.

Üniversite Proficiency Hazırlık Atlama Kursu ilgili dilde hazırlık sınıfını doğrudan geçebilmek adına her üniversitenin kendi bünyesinde hazırladığı sınava yönelik yapılacak hazırlık anlamında etkili olacaktır. Birçok üniversitenin hazırlık atlama sınavı ‘’Use of English ve Reading’’ olacak şekilde iki bölümlü iken önde gelen üniversitelerin hazırlık atlama sınavları okuma, yazma, konuşma ve dinleme temel becerilerinin her birinde yeterliliği ölçmektedir.

 

 

Hazırlık Atlama Kursu Fiyatları

 

Hazılık Atlama Kursu Fiyatları ilgili yabancı dile, kurs sağlayıcı eğitim kurumunun niteliğine ve kursun lokasyonuna göre değişiklik gösterir. Kimi üniversiteler kendilerine has proficiency sınavı hazırlamak yerine TOEFL IBT, YDS ve PTE Akademik sınav skorlarını kabul etmektedirler. Üniversite Proficiency Hazırlık Atlama Kursu üniversitelerin kabul ettikleri sınavlara veya kendi hazırladıkları sınav formatlarına göre değişecektir. Örneğin PTE Akademik sınav skorunu kabul eden üniversiteler şunlardır;

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi, Adana Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Mef Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Şişli Meslek Yüksekokulu Genel Merkezi, Uludağ Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi. Bu üniversiteler PTE Akademik sınavını kabul ettikleri gibi kendi bünyelerinde de Üniversite Proficiency Hazırlık Atlama sınavı hazırlamaktadırlar. Üniversite Proficiency Hazırlık Atlama Kursu ile işinizi şansa bırakmadan hazırlık sınıfını doğrudan geçebilirsiniz. Akademik Dil Kursları Yabancı Dil okulları Her bir üniversitenin hazırlık atlama sınavı formatına uygun olarak Üniversite Proficiency Hazırlık Atlama Kursu vermektedir.

Ekibimiz Sizi Arasın

En son haberlerden, kampanyalardan ve indirimlerden ilk siz haberdar olun.